Magisch weekendje weg met je gezin of met vrienden? Disneyland Parijs is vlakbij, en tegenwoordig reis je vanuit Nederland rechtstreeks met de trein naar Disneyland. Vanuit Amsterdam en Rotterdam rijden dagelijks twee directe treinen die voor de deur van Disneyland Parijs stoppen, in nog geen vier uur reistijd.
Vanuit Nederland reis je naar Parijs met de snelle Thalys hogesnelheidstrein waarmee je in ongeveer 3,5 uur aankomt op station Parijs Marne-la-Vallée. Dit station bevindt zich recht tegenover de ingang van Disneyland Parijs.
De goedkoopste treintickets naar Parijs starten vanaf vanaf 35 euro enkele reis.
Vanuit Nederland rijdt er twee keer per dag een rechtstreekse trein vanuit Amsterdam Centraal, Schiphol en Rotterdam Centraal. Zonder overstappen kom je daarmee aan in Disneyland. Daarnaast zijn er extra verbindingen waarbij je over moet stappen op station Brussel-Zuid/Midi.
Wil je Parijs zelf bezoeken? Dan kun je beter de trein nemen naar Paris Gare du Nord. Bekijk hiervoor de speciale pagina over de trein naar Parijs.
Wil je vanuit Parijs zelf naar Disneyland reizen? Lees dan verderop deze pagina bij Vanuit Parijs naar Disneyland.
Met de trein kun je al in iets meer dan 3,5 uur vanuit Nederland naar Disneyland Parijs reizen, afhankelijk van waar je opstapt.
Onderweg rijdt Thalys de volgende route:
Ter vergelijking: een autorit van Amsterdam naar Disneyland Parijs kost je ongeveer 5:30 uur zonder file en zonder pauze. Onderaan deze pagina vind je meer informatie over de alternatieven voor de trein naar Disneyland Parijs.
De goedkoopste treintickets naar Disneyland Parijs starten vanaf 35 euro enkele reis, per persoon. Deze voordelige tickets kun je vinden wanneer je enkele maanden voor vertrek zoekt en het aanbod is afhankelijk van de datum en het tijdstip waarop je reist.
Tickets voor populaire treinen (in het weekend en in schoolvakanties) worden snel verkocht; wees dus op tijd met boeken als je voordelig wilt reizen. Hoe eerder je boekt, hoe voordeliger het ticket.
Met goedkope tickets heb je minder flexibiliteit dan met duurdere 1e klas tickets. Je boekt altijd een ticket voor een specifieke trein, dus je mag niet op een andere datum reizen of een eerdere of latere trein nemen (tenzij er een storing is en je trein niet rijdt).
Je boekt je ticket naar station Marne-la-Vallée-Chessy. Dit station bevindt zich tegenover de hoofdingang van Disneyland Parijs.
Tickets voor Thalys kun je eenvoudig online boeken op de website van NS International. Betalen kan met iDeal of met je creditcard, het ticket ontvang je online. Je kunt de PDF die je per mail ontvangt uitprinten, en je kunt het ticket ook als e-ticket op je telefoon telefoon zetten. Zowel met het e-ticket op je telefoon als met het uitgeprinte PDF-ticket kun je de poortjes op het station openen.
Kinderen t/m 3 jaar reizen gratis aan boord van Thalys, zolang je ze op schoot neemt (en ze geen eigen stoel nodig hebben). Kinderen t/m 11 jaar krijgen een flinke korting op hun ticket: zo is de vanaf-prijs voor een enkele reis maar € 15 euro.
Doordat je vanuit Nederland rechtstreeks naar de ingang van Disneyland reist, hoef je je geen zorgen te maken over lastige overstaps onderweg. Aan boord van Thalys zijn alle voorzieningen aanwezig: toilet incl. verschoontafel, een wastafel en een steker voor een flessenwarmer.
De kinderwagen kun je gratis meenemen aan boord van de trein. De enige eis is dat de kinderwagen opgeklapt is voordat je in de trein stapt, en je de kinderwagen in de bagageruimte bewaart. De bagageruimte bevindt zich meteen bij de deur wanneer je de trein instapt.
Parijs zit vol met leuke hotels en heeft voor ieder budget goede opties, ook in de buurt van Disneyland Parijs. Mochten hotels rondom Disneyland in drukke periodes vol zitten (of kamers erg duur zijn), dan kun je ook met de metro (RER) vanaf Disneyland naar andere buurten in Parijs reizen. Combineer je een bezoek aan Disneyland Parijs met een bezoekje aan de lichtstad zelf? Je kunt ook terugreizen vanaf Parijs Gare du Nord.
Op zoek naar een leuk hotel? De makkelijkste manier is tegenwoordig om op sites als Booking.com te zoeken naar geschikte hotels.
Alle Thalys treinen zijn comfortabele hogesnelheidstreinen, voorzien van comfortabele stoelen, gratis wifi en gratis bagageruimte.
Tweede klas-tickets worden bij Thalys Standard genoemd en zijn het meest voordelig. De eerste klas (Comfort en Premium) zijn iets duurder, maar daar staat tegenover dat je meer beenruimte en comfort hebt. Bij Premium krijg je een snack of lichte maaltijd en heb je toegang tot de Thalys lounge.
In zowel de eerste als de tweede klas is er gratis wifi aan boord van Thalys. Onderweg kun je in het barrijtuig een kopje koffie, broodjes en snacks kopen. Handig: ook tickets voor de metro van Parijs kun je kopen in het barrijtuig, zodat je dat bij aankomst niet meer hoeft te doen.
Meenemen van bagage aan boord van Thalys is geen probleem. Je mag per persoon gratis twee grote stukken bagage (koffers, kinderwagens, tassen etc.) meenemen aan boord. Je hoeft ze niet van tevoren in te checken.
Hieronder zie je de voorwaarden voor elke ticketsoort, en welke service inbegrepen is bij je ticket:
Ticket | Standard Mini | Standard | Comfort | Premium |
---|---|---|---|---|
Klasse | 2e klas | 2e klas | 1e klas | 1e klas |
Annuleren | Niet mogelijk | Ja, 50% van ticketprijs | Ja, 50% van ticketprijs | Ja, 100% van ticketprijs |
Omboeken naar andere datum | Niet mogelijk | Ja, voor € 15 + eventueel prijsverschil | Ja, voor € 15 + eventueel prijsverschil | Ja, gratis |
Inclusief gereserveerde zitplaats | Ja | Ja | Ja | Ja |
Gratis wifi | Ja | Ja | Ja, meer data | Ja, meer data |
Eten/drinken | Tegen betaling in de bar | Tegen betaling in de bar | Tegen betaling in de bar | Gratis, op de zitplaats |
Toegang tot de Thalys Lounge | Nee | Nee | Nee | Ja |
Prijs vanaf | € 35 tot € 65 | € 67 tot € 135 | € 72 tot € 155 | € 135 tot € 205 |
Beschikbaarheid | Beperkt beschikbaar, op=op | Ruim beschikbaar | Ruim beschikbaar | Ruim beschikbaar |
Zoek tickets | Zoek tickets | Zoek tickets | Zoek tickets |
Als je al in Parijs zit kun je met de metro heel gemakkelijk en voor lage kosten naar Disneyland Parijs gaan. Bij de hoofdingang van Disneyland Parijs is een station van RER-lijn A, station Marne-la-Vallée Chessy. Je kunt onder meer vanaf de stations Nation, Gare de Lyon of Châtelet-Les Halles opstappen op deze lijn. Vanuit het centrum van Parijs duurt de reis ongeveer 35 minuten.
Een ticket voor de RER kost € 7,60 voor volwassenen. Kinderen tot 10 jaar reizen voor de helft van de prijs (€ 3,80). Tickets kun je kopen bij de kaartautomaten of bij het loket op het station.
Op deze manier kun je een citytrip in Parijs heel mooi combineren met een bezoek aan Disneyland Parijs, en door de RER te gebruiken bespaar je op de hoge parkeerkosten van Disneyland Parijs (€ 30,-). Bovendien stap je uit bij de hoofdingang van Disneyland en ben je geen tijd kwijt aan parkeren.
Ligt jouw hotel niet in de buurt van RER-lijn A? Check dan op de website van RATP en plan je reis met de routeplanner.
Natuurlijk kun je op veel meer manieren naar Disneyland Parijs reizen. Hieronder zie je een overzicht van de verschillende opties.
Met de auto: ongeveer 5,5 uur rijden
Vanuit Nederland rijd je in ongeveer 5,5 uur naar Disneyland Parijs. Als je voor 1 dag gaat kun je parkeren op de speciale (betaalde) parkeerplaats. Logeer je in een officieel Disneyland hotel, dan kun je gratis parkeren.
Wanneer je met de auto gaat, moet je er rekening mee houden dat de reis langer kan duren (de files rondom Parijs zijn berucht) en je betaalt tol voor de Franse snelweg.
Met het vliegtuig: ongeveer 1,5 uur vliegen
Niet de meest milieuvriendelijke optie, maar wel de snelste optie. Er gaan dagelijks veel vluchten tussen Schiphol en Parijs. Let wel goed op: Parijs heeft twee luchthavens, het grote Paris Charles de Gaulle aan de noordkant van de stad, en het kleinere Paris Orly aan de zuidkant van de stad. Disneyland is goed bereikbaar vanaf Charles de Gaulle, en er rijdt een shuttlebus tussen de luchthaven en Disneyland.
Goedkope vliegtickets vind je bij prijsvergelijkers zoals Vliegtickets.nl.
Met de bus: ongeveer 6,5 uur rijden
Langzamer dan de trein, maar wel de meest voordelige optie: met de bus naar Parijs. Flixbus rijdt meerdere keren per dag met een touringcar vanuit verschillende plekken in Nederland naar Parijs. Het prijsverschil is groot: zo is het goedkoopste ticket Utrecht – Parijs maar 9,99 euro. (Ook bij Flixbus geldt: hoe eerder je boekt, hoe goedkoper je ticket).
Wanneer je Flixbus gebruikt, zoek dan een reis naar Parijs Charles de Gaulle en reis vanaf daar met de trein of shuttlebus naar Disneyland.
De reistijd is, afhankelijk waarvandaan je vertrekt, ongeveer 6:30 uur. Dat is een stuk langzamer dan de trein, maar door de lage ticketprijs voor prijsbewuste reizigers een goed alternatief.